Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia

Ten przewodnik pokazuje, jak korzystać z aplikacji do edycji obrazów i narzędzi online, aby zmniejszyć rozmiar zdjęcia. Dowiesz się, jak określić odpowiednią wagę obrazu, jakich narzędzi możesz użyć do skompresowania obrazu i zmniejszenia jego rozmiaru pliku, a także yt mp3. Każda metoda różni się nieco w zależności od rozmiaru, do jakiego chcesz zmniejszyć obrazy, typu zdjęcia, którego chcesz użyć, typu posiadanych urządzeń i rodzaju oprogramowania używanego do kompresji obrazów.

Jednym z nich jest kompresja obrazu

A innym kompresja, ale podobnie jak kompresja, im bardziej zmniejszysz rozmiar pliku, tym wyższa jakość spadnie. Jeśli kompresja wzrośnie i zaczniesz tracić więcej danych obrazu, pogorszy się portalu internetowego.

Aby zmienić rozmiar obrazu w Irfanview, musisz najpierw otworzyć go w pierwszej aplikacji, a następnie wybrać „Obraz”, kliknąć „Opcje zaawansowane”, zaznaczyć pole „Użyj opcji zaawansowanych”, a następnie zdecydować, czy chcesz skompresować ostateczny obraz bez utrata jakości. Aby zmienić rozmiar obrazu na kilobajty (megabajty) yt converter.

Wybierz szerokość i wysokość pikseli

Teraz możesz zmniejszyć rozmiar obrazów, ale najpierw musisz to wyrazić, zmieniając całkowitą liczbę pikseli, które ma obraz. Następnie wybierz „Zmień rozmiar” na czas, który chcesz skompresować i skompresuj, aby stracić jakość, zaznacz pole „Zmień rozmiar” i wybierz szerokość, wysokość i piksele, a będziesz mógł zmienić rozmiar zdjęcia.

Przesłanie obrazu o rozmiarze mniejszym niż 2048 pikseli nie zmniejsza rozmiaru, ale przesłanie obrazów o długości większej niż 2048 pikseli powoduje utratę jakości.

Alternatywnie, niewielki efekt rozmycia Gaussa może drastycznie zmniejszyć ogólny obraz lub wideo. Jeśli masz plik o rozmiarze 4000x2500, rozmiar pliku zostanie znacznie zmniejszony do 2000x1250. Innym sposobem zapisywania rozmiarów plików w formacie JPG jest niewielkie rozmycie obrazu przed kompresją.

Zmniejszenie rozmiaru pliku przed użyciem pomaga zachować jak najmniejszy rozmiar pliku. Zmniejszenie rozmiaru pliku obrazu PNG może zatem pomóc jak pobrać z yt, a także liczby pikseli w każdym obrazie.

Oprogramowanie do edycji obrazów

Ponieważ używasz oprogramowania do edycji obrazów tylko do kompresji i zmiany rozmiaru niektórych obrazów, nie powinieneś płacić za usługi takie jak Photoshop, jeśli możesz skorzystać z bezpłatnych opcji, takich jak GIMP lub Paint. ImageOptim to także dobry sposób na zmniejszenie rozmiaru pliku obrazu za pomocą programu do przechowywania obrazów, który nie jest tak dobry jak Photoshop. Image Optim umożliwia zmianę rozmiaru obrazów w celu uzyskania pożądanych wymiarów i rozdzielczości.

Jeśli masz zdjęcie, możesz je przyciąć, co z pewnością pomoże w redukcji. Zmniejszenie rozmiaru obrazu również obniży jakość obrazu, ponieważ utraci bardzo małe szczegóły, jeśli staną się zbyt małe.

Jeśli wiesz, że nie chcesz zachować wszystkich przyciętych obszarów zdjęcia, możesz zmniejszyć ogólny rozmiar obrazu, wybierając przycięty obszar, taki jak lewy - prawy lub górny - prawy róg. Jeśli używasz programu Adobe Photoshop, już wykonał dobrą robotę, zmniejszając rozmiar obrazu za pomocą aplikacji do kompresji, takiej jak ImageOptim lub ShortPixel. Możesz ogolić 5-10% rozmiaru obrazu za pomocą aplikacji do kompresji, takich jak Imageoptim i ShortPixel, lub przycinając obszar.

Konwertowanie obrazu z PNG do JPG

Jeśli chcesz zrobić te rzeczy ręcznie, innym sposobem zmniejszenia rozmiaru obrazu jest skompresowanie obrazu przed przesłaniem go do WordPress. Kompresja bezstratna zmniejsza rozmiar obrazów bez utraty ani jednego piksela oryginalnego pliku. Uwaga: Sciaganie z yt meże zmniejszyć rozmiar pliku obrazu, konwertując odtwarzany obraz z PNG do JPG przed jego skompresowaniem. Ten program zapewnia kompresję plików w 98%, co oznacza, że ​​można zmniejszyć rozmiar obrazu PNG / jPEG o wielkości 10 MB do pliku 0,2 MB i odwrotnie.

Innym rozwiązaniem jest modyfikacja zdjęcia w taki sposób, aby liczba pikseli, które zajmuje zapisany obraz, została zmniejszona, aby proporcjonalnie zmniejszyć rozmiar pliku obrazu. Jednym z najlepszych sposobów zmiany rozmiaru obrazu jest rozciągnięcie go, aby wyglądał na rozmyty, rozmyty i pikselizowany.

Zmniejszenie zakresu punktów na cal (DPI) zmniejsza rozmiar pliku, ale także obniża jakość obrazu. Kompresja obrazu obniża jego jakość, z zauważalną różnicą w stosunku do użytkownika, co z kolei zmniejsza jego rozmiar.

Zmniejszenie rozmiaru obrazu przez wstawianie nie powoduje zmniejszenia rozmiaru pliku. Jeśli potrzebujesz większej kontroli nad rozmiarem pliku, możesz zmniejszyć obraz do kilobajtów (megabajtów) za pomocą menedżera plików.